Úvěry ze stavebního spoření

.

Právě díky úvěru ze stavebního spoření vzniklo stavební spoření. Tento typ úvěru může být použit pouze na potřeby, které se týkají domu či bytu. Díky němu má klient předem danou pevnou úrokovou sazbu.
Je poskytován podle toho, jaké podmínky mají stavební spořitelny. Předtím tedy, než se vydáte do konkrétní stavební spořitelny, byste si o ni měli najít potřebné informace, aby vás poté něco nemile nepřekvapilo.
domeček z trávy
Za největší výhodu bychom mohli považovat úrokovou sazbu. Ta je totiž ze zákona pevná a je sjednaná už ve smlouvě, což je tedy několik let před poskytnutím samotného úvěru. Je ale také omezená.
Právě úvěr můžete získat až po určité době, kdy budete spořit. Čekací doba není nijak stanovena v letech, ale je nutné, aby klient splnil požadované podmínky, aby mu mohl být úrok přidělen. Podmínky zahrnují povinnost naspořit danou částku, aby se tak dosáhlo potřebného čísla. Po splnění podmínek dojde tedy k přidělení cílové částky a klient má možnost získat úvěr. I samotný zákon stanovuje, že úvěr může být poskytnut teprve dva roky od uzavření smlouvy.
Právě kvůli čekací době raději většina klientů využívá úvěr překlenovací, jelikož i když má méně výhodné podmínky, může být poskytnut kdykoliv.
návratnost investic
Je důležité mít stále na paměti to, že úvěr ze stavebního spoření může být použit jen na potřeby, které se týkají domu či bytu. To, co je bytovou potřebou stanovuje zákon.
Co se týká splácení, bývá anuitně, což znamená splácení každý měsíc. Výše samotné splátky bývá udána ve smlouvě. Bývá průměrně 0,5% z celkové částky.
U některých stavebních pojišťoven se můžete setkat i s tím, že umožňují svým klientům splácet úvěr mimořádnými splátkami, což je vlastně nad rámec sjednaných měsíčních splátek a to bez sankcí.
Pokud už teď víte, že budete do budoucna potřebovat peníze na váš dům či byt, pak je stavební spoření dobrou volbou.

.