Úvěr na dárky

.

Stále více lidí chce udělat radost svým kamarádům nebo blízkým. Neváhají se kvůli tomu zadlužit. Je to správné? Záleží hodně na úhlu pohledu.
bankovky v kapse

Jaké jsou možnosti?

Pokud se již rozhodnete pro nákup dárků tímto způsobem, tak existuje několik variant. Můžete si vzít určitě obnos peněz klasicky jako půjčku na dobu splatnosti. V tomto případě je nejlepší varianta mít dobu splatnosti co nejkratší – 12, 24 měsíců. Kvůli dárkům určitě není dobré se zadlužovat na dlouho dobu (až 120 měsíců). Tuto půjčku si můžete vzít nejlépe u bankovní instituce. Samozřejmě lze využít i nebankovní instituce, ale zde si dávejte pozor na úroky. Další možností je využít nákupu na splátky bez úroku na určitou dobu splatnosti. Velká výhoda je, že v takovém případě nepřeplatíte skoro nic. Je potřeba sledovat i to, jestli jsou s tím spojené nějaké poplatky za předčasné splacení, za poskytnutí půjčky, za vedení úvěru.
výpočet na displeji
Možností je i kreditní karta, která nabízí možnost využití kreditního limitu. Pokud využijete této platby, tak ji můžete vrátit v bezúročném období. Bezúročné období může být až 60 dní (záleží na konkrétní finanční instituci). Pokud nezvládnete využít toto období, tak se vystavujete riziku vysokého úroku (až 29,99 % ročně). Jestli víte, že to nestihnete splatit, určitě doporučuji využití půjčky (zde můžete dosáhnout úroku i kolem 5 % ročně).

Chceme udělat radost těm nejbližším, které máme, což je pochopitelné. Je potřeba si jen uvědomit, zda je opravdu potřeba utrácet za dárky nehorázné částky. Jestli není lepší s někým být a povídat si. Pokud se rozhodnete využít nákupu dárků, tak si dejte pozor na dluhovou past.
dárkové krabičky
Člověk se velice jednoduše vezme mnoho půjček a pak se dostane do velice tíživé finanční situace. Zda se rozhodnete pro půjčku, nebo nikoli záleží čistě na vás. Pokud máte jistotu, že budete schopni peníze splácet, není v tom problém. Případně za sebe doporučuji využití kreditní karty a splacení částky v bezúročném období. Je to nejlepší varianta, kterou můžete využít. Nezaplatíte nic navíc a svým blízkým a kamarádům uděláte radost. Přeji všem šťastnou ruku při výběru. Pamatujte, že není vše pouze o hmotných věcech.

.