Spotřebitelské úvěry

.

Možná jste nikdy neslyšeli pojem spotřebitelský úvěr, protože se mu také říká úvěr maloobchodní. Tento typ úvěru je vhodný pro jednotlivce, což je opravdu výhodné.
Spotřebitelský úvěr se vztahuje na nepodnikatelské účely, nákupy spotřebního zboží, automobilu apod. Co se týká nákupu nemovitosti, na tu se používají nejčastěji hypotéky.
muž s penězi
Úvěr může a nemusí být zajištěn ručením. Pokud je ručení nutné, ručí se nejčastěji movitou věcí nebo nemovitostí.
Jestliže potřebujete půjčku, která je větší než jeden milion korun, je lepší to řešit jiným typem úvěru.
Běžně jej zajišťují banky nebo jiné finanční instituce. Dokonce i úvěrové společnosti vám tento typ úvěru jsou schopny zajistit.
Výše úroku je různá. V průměru se ale pohybuje okolo 10% ročně. Každá, ať už instituce nebo banka to má nastaveno jinak. Pokud byste tedy měli o spotřebitelský úvěr zájem, měli byste si před jeho využíváním řádně pročíst všechny informace, které se samotného úvěru týkají, abyste posléze nebyli nemile překvapeni a nedostali se do žádných nepříjemných problémů. O ty rozhodně nikdo z nás nestojí.
Je typicky splácen v měsíčních splátkách a to v dohodnutém datu v měsíci. Počet těchto splátek je volitelný a nejčastěji se odvíjí od toho, co úvěrová společnost nabízí, od finanční stránky jednotlivce nebo výše úvěru. Vždy se dá ale na všem nějakým způsobem domluvit.
Co se týká samotné smlouvy, všechny okolnosti jsou v ní obsaženy. Jediné, co musíte udělat, je si smlouvu pořádně pročíst a nevynechat jediný řádek. Musí být písemná a vždy v ní najdete body, mezi které můžeme zařadit druh úvěru, kontaktní údaje obou stran, celkovou výši úvěru, podmínky čerpání a doba trvání a mnoho dalších.
Nebuďte ale překvapeni tím, když bude uzavření smlouvy zpoplatněno. Bývá to kolem 1% z částky, kterou si potřebujete půjčit.
ekonomický tlak
Nikdy nezapomínejte na to, že byste si měli půjčit pouze tolik, kolik jste schopní splatit, protože by vás to mohlo vyjít velmi draho a mohli byste se dostat do nepříjemných potíží, které vám za to rozhodně nestojí.

.