Pojišťovací poradci nejsou oblíbení

.

.

Podvodníci v různých odvětvích potkáváme na každém rohu. Ať už vám budou zvonit na byt či na vás budu číhat v obchodním centru nebo na ně narazíte na předváděcí akci.
Takoví obchodníci na předváděcích akcích, kteří však nepoužívají úplně férové praktiky nejprve upoutají vaší pozornost a pak vás nenásilně, někdy i trošku právě násilně donutí si jejich produkt zakoupit. Samozřejmě mladé generace se toto riziko netýká tolik, jako generace starší. Lidé, kterým je přes sedmdesát let už nedokáží odhadnout, zda je daný člověk chce jen napálit nebo jim opravdu nabízí něco, co musí mít. Na druhou stranu, když už to rozpoznají, nemají dost sil odolat nátlaku, který tak zvaní šmejdi na ně používají.
konvenční moudrost.jpg
Mezi další praktiky takového až nekalého přístupu ke klientovi je podomní prodej. Ten je v této době již ve velké řádce měst zakázán, nicméně stále se proslýcháme o podobných praktikách. Cílem takové prodejce není však upoutat pozornost, nýbrž se mu vetřít do jeho domu a bez prodeje tento byt či dům prostě neopouští.
Mezi obchodníky se špatnou pověstí se však v posledních dvaceti letech zařadili také finanční poradci. A není divu. Velká řádka z nás má totiž zkušenost s tím, že jsme si pořídili zprvu se jevící výborný produkt, který nám místo ušetřených a namnožených peněz přinesl jenom platby, zklamání a zisky žádné.
posluchači přednášky.jpg
Jak se tedy vyvarovat chybnému kroku?
· Nenechte se dál a dál připojišťovat
Pokud jste si i vy pořídili produkt, který máte mít dlouhodobě, jaký je důvod, že vám jej chtěj změnit, zrušit a založit nový? Víte určitě sami dobře, že nová smlouva se rovná pro pojištěnce nové poplatky.
· Dbejte na reference
Možná jste i vy potkali finanční poradce, kteří nemají v této oblasti žádné vzdělání, ani zkušenosti. Nyní by tedy toto mělo být výjimkou, protože je zákonem dáno, že poradce mohou dělat pouze absolventi jistých přeškolení a doškolení a kurzů, které jsou pod záštitou státu. Pokud tedy narazíte na někoho, s kým byl již před vámi někdo nespokojen, dejte ruce pryč. Pokud však narazíte na někoho, kdo je řádně proškolen a má za sebou řádku spokojených klientů, určitě to bude lepší volba.

.