Je třeba mít pojištění?

.

Také si nejste jistí, zda máte mít nadstandardní pojištění, zda je to nutné a prospěšné a jaké zvolit? Není se čemu divit. Pojišťovny nabízí různé varianty pojistek pro běžné lidi, pro podnikatele, pro firmy a je na každém z nás, jak se s tím popereme. Samozřejmě existuje velká řádka profesionálů, kteří by nám mohli poradit, ale po zkušenost z dřívějších dob máme k těmto osobám poměrně velké výhrady a ani nyní není výjimkou, že nás jen využívají ku svému prospěchu. Jaké pojištění tedy mít?
doktor a tělo
• Určitě je dobré mít pojištění pro případ invalidity či dlouhodobé nebo trvalé nemoci, která má dopady na náš lidský život. Pokud totiž nejste pojištění a následkem úrazu či nemoci se stanete invalidními a nebudete pojištěni, pravděpodobně se o vás stát nepostará moc dobře a bez pojistky vás čekají kruté doby. Dost na tom, že člověk má starosti sám se svým zdravým, natož ještě problémy finanční.
• Pokud máte děti, které jsou na vás finančně závislé či finanční závazky v podobě úvěrů nebo hypoték, pak bychom neměli zapomenout na pojištění pro případ smrti.
• Je jedno, zda jste v nájmu či máte vlastní nemovitost, vždy myslete na pojištění domácnosti. Tato pojistka pak pokryje různé škody způsobené na vybavení domácnosti, které může vzniknout při vloupání, požáru či vytopení.
• Dále je rozumné se zabývat otázkou daleké budoucnosti již v mládí, a to důchodovým věkem. Ač se to může zdát směšné ve věku dvaceti let, ve třiceti už vám to tak veselé připadat nebude a kolem čtyřicítky vám bude líto, že jste si dávno na důchod nespořili. Otázkou je, zda spořit v rámci klasického penzijního připojištění anebo investovat do různých investičních fondů.
péče o pacientku
Vždy si sami nejprve promyslete, co od daného pojištění očekáváte a požadujete. Udělejte si sami průzkum trhu, než se obrátíte na odborníka. I když je váš známý finanční poradce, udělejte si průzkum nejprve sami, abyste věděli, o čem mluví, a zda vám opravdu nabízí to nejlepší, co může na trhu být.

.