Hypotéka po rozvodu

.

V dnešní době má hypotéku opravdu každý druhý. Není to samozřejmě nic špatného, ale nepříjemné problémy mohou nastat například v době, pokud máte hypotéku na půl se svou drahou polovičkou a přijde rozvod. V České republice je totiž velmi běžné, že se rozvádí skoro polovina všech manželství.
dokument k manželství
Existuje ale několik možností, jak problém, který se týká hypotéky vyřešit.
Mezi jednu z možností můžeme zařadit pokračování hypotéky i potom, co rozvod proběhne. Je možné provést dohodu, že se bude hypotéka stále splácet a to z obou stran. Oběma na konci připadne polovina nemovitosti, se kterou mohou poté naložit tak, jak chtějí. Buď pronájem, nebo pro děti. Je pravda, že tohle řešení je možná to nejjednodušší. Bohužel ale v mnohých případech to takto vyřešit nejde, jelikož si jej většina párů prostě nemůže z finančních důvodů dovolit.
rozpad rodiny
Další možnost je ta, že jeden z páru si ponechá hypotéku a nemovitost a toho druhého vyplatí. Je vám ale určitě více než jasné, že v téhle situaci je potřeba, aby ten, který si ponechá hypotéku a nemovitost a ještě navíc bude vyplácet, měl opravdu velké množství financí.

Nebo co takhle prodej nemovitosti? V tomto případě je možné hypotéku splatit z prodeje nebo kupující koupí dům i s hypotékou. Všechno je jen o domluvě.
Už na samotném začátku je možné těmto sporům při rozvodu předejít. Ptáte se jak? Odpověď je mnohem jednodušší, než se zdá. Stačí totiž sepsat písemnou dohodu. Ano, tušíte správně. Jedná se o dokument, který je lidmi vnímán a často nazýván jako předmanželská smlouva.
tři komínky mincí
Pravým jménem se dokument nazývá smlouva o zúžení nebo rozšíření společného jmění. Výhodou je, že smlouvu mohou uzavřít jak snoubenci, tak i manželé po několika letech manželství. Pokud ale smlouva nebude uzavřena službami notáře, pak je považována za neplatnou. Jestliže byste tedy chtěli mezi sebou smlouvu uzavřít, pak to bez notáře opravdu nepůjde.
I v takové situaci jsou zde nějaká řešení. Stačí si jen vybrat takové, které vám bude nejvíce vyhovovat.

.