Efektivní spoření pro děti, jeho úskalí a klady.

.

Děti jsou nejen radost, ale i starost. Všichni bychom chtěli pro své děti jen to nejlepší. Rádi bychom jim pomohli po dobu studií nebo při pořizování vlastního bydlení. Měli bychom se tedy už v jejich útlém věku zamyslet nad vhodným výběrem spoření. Musíme si ujasnit kolik, budeme chtít naspořit a za jakým účelem se spořit chystáme. Většina rodičů zvolí stavební spoření. Tím, ale naše možnosti zdaleka nekončí. Spořit můžete na spořící účet nebo peníze ukládat do životního pojištění. Poohlédnout se můžete také po podílových fondech.
malá pokladnička
Vyberete-li si spoření v investičním nebo kapitálovém životním pojištění, musíte počítat s tím, že jste si zvolili nejdražší spoření.
V případě investičního životního pojištění se jedná spíše investování než spoření. Zásadním negativem tohoto finančního produktu je nemožnost zrušení nebo předčasného výběru peněz. Připravili byste se totiž o značnou část úspor. Toto spoření tedy příliš výhodné není.
Co vám nabízí další forma spoření, spořící účet? Některé banky nabízí takzvané startovací spořící účty pro děti. Výhodou je, že můžete vkládat libovolné částky. Banky totiž nepožadují pravidelné finanční vklady. Na těchto účtech tedy příliš nevyděláte. Pouze uchráníte finance před inflací.
Zatím méně známý je otevřený podílový fond. Podle odborníků na finance je právě tento fond nejlepší možností pro zhodnocení vložených peněz.
nárust peněz
Vyplatí se především při dlouhodobém spoření., kde se zisk může pohybovat až kolem sedmi procent. Za vysoké zhodnocení vkladu, ale zaplatíte kolísáním hodnoty.
Jak tedy spořit co nejefektivněji?
Z výše uvedených informací vyplývá, že pro osoby s průměrnými příjmy zůstává nejideálnější finančním zabezpečením pro děti stavební spoření.
Přesto, že chcete spořít pro děti zvažte, zda by nebylo lepší investici napsat na jednoho z rodičů. Vhodné je to zejména pokud budete nuceni s penězi manipulovat.

.